Hiyap Vinç

Hiyap Vinç

Hiyap Vinç

Araç üstü vinç denildiğinde ilk akla gelen vinç çeşitleri mobil vinçler olsa da aslında hiyap vinç bu tanımı doğru bir şekilde karşılamaktadır. Bu ismi almasının nedeni ilk araç üstü vinçleri üreten hiab markasının olmasıdır.

1946 yılından en çok kullanılan vinç çeşitlerinden olan hiyap vinç kiralama konusunda firmamızdan yararlanabilirsiniz. Dünyadaki ilk prototipi 1946 yılında üretilen bu çeşit, günümüzde halen izleri olan bir markanın izidir. Limanların olmazsa olmazı olan bu ürünler, günümüzde her yerde sık sık kullanılmaktadır.

6, 8, 10 ve 12 tekerli kamyonların üzerine takılan bu vinçler, 3 tondan 150 tona kadar yük taşıma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda en çok kiralanan vinç çeşitlerindendir.

 Tek Kırmalı Hiyap Vinçler

25 tondan daha az yük taşımak için kullanılan hiyap vinçler, bu ağırlığa sahip olan yükleri taşımak için tercih edilmektedir. Aynı zamanda hiyap vinç kiralama için en sık tercih edilen çeşitlerdir.

Çift Kırmalı Hiyap Vinçler

25 ton ve üzeri yükler için kullanılan hiyap vinçler inşaatlarda çalışanların tercih ettiği vinç türleridir. Her işe göre kolayca adapte edilebilirler ve farklı serileri bulunmaktadır.

Vinç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vinç kiralamak için dikkat edilmesi gereken en önemli konu hangi vincin size göre olduğunun seçilmesidir. Bunun için bizimle iletişime geçerek hangi amaçla vinç kiralamak istediğinizi ve kullanacağınız alanın ölçülerini belirtmeniz gerekmektedir. Vinç kiralarken dikkat etmeniz gerekenlerşunlardır;

  • Uzun vadede karlı bir kiralama süreci yönetiliyor mu,
  • Vinç kiralama firması size teknik destek sunuyor mu,
  • Vinç operatörünüz var mı ve deneyimli, sertifikalı mı,
  • Kullanım amacınız için en uygun olan vinci seçtiniz mi,
  • Piyasadaki vinç kiralama şirketlerini araştırdınız mı,
  • Kiraladığınız vincin ikamesi var mı, kısa sürede size ulaşır mı,
  • Vinç kullanan operatörün iş güvenliğini sağladınız mı,
  • Kiralanan vinç ne kadar süre için ihtiyacınızı karşılayacak,
  • Vinci kullanacağınız araziye en uygun olan vinç çeşidini seçtiniz mi?

Bu sorulara cevap verebilecek bir firma ile çalışıyorsanız sorunsuz bir şekilde vinç kiralayabilir ve ihtiyacınız olan yükleme-taşıma işini yapabilirsiniz.

Diğer Hizmetler

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.